Čištění zubů u psa a kočky

Máme na trhu několik přípravků na ošetřování ústní dutiny psů a koček. Tyto přípravky slouží k redukci zubního plaku, kamene a zápachu z tlamy. Po těchto přípravcích může majitel psa, kočky sáhnout jako po prevenci nebo již při vzniklých problémech.

Věk psa nebo kočky nerozhoduje. Každopádně je rozhodnutí sáhnout po této alternativě určitě lepší než zákrok u veterináře. Zuby se převážně většině čistí a ošetřují u veterinářů pod narkózou, což sebou nese nejedno malé riziko, takový zákrok (banální čištění zubů) je pro psa stresující, pro organismus znamená narkóza zátěž ať už na ledviny, zažívání a finančně takového čištění zubů také není rovnou nejlevnějším řešením.

Z těchto důvodů je právě velice vhodně zvolit cestu prevence, to jsou věci, které každý majitel dokáže posoudit podle sebe. Jedním z nejvíce prodávaným přípravkem na ošetřování zubů je DentON , přípravek dříve známý jako De-Plaque) -sypká směs - od výrobce VITAR s.r.o.(VitarVet - Nomaad). Jedná se o přípravek založený na přírodní bázi, obsahuje obsahuje mořskou řasu Ascophyllum nodosum, tato přírodní řasa působí přímo v zažívacím ústrojí zvířete, odkud se následně dostává do krevního oběhu, poté do slin a tím velmi účinně působí na zuby a dásně. Významně ovlivňuje schopnost zachycování bakterií způsobujících zubní plak a změkčuje existující zubní kámen, který většinou sám odpadne nebo je velmi snadno odstranitelný.

S tímto přípravkem máme vlastní zkušenosti u našich psů. U staré fenky doopravdy po krátké době šel zubní kámen odloupnout nehtem, zápach z tlamy se úplně vytratil. U dalšího psa nám velice pomohl při zánětu dásní a u našich mladých psů již tento přípravek podáváme jako prevenci a věřte, že se mě hromadu lidí ptá, jestli mám psy na kostech nebo co jim přidávám do krmení, že mají tak krásné, zdravé zuby.

Na okrese Blansko, poblíž měst Boskovice, Letovice, Kunštát, Lysice, ... máme pro Vás tento přípravek přímo na prodejně k zakoupení za internetové ceny. Věřte, že budete velice spokojení a Váš pejsek či kočička díky zdravým zubům také.

Dále tento výrobek můžete také zakoupit zde v eshopu.