Dogfrisbee disky  - jak začít?

Frisbee pro psy Hero najdete přímo u nás v prodejně, troufnu si říct, že jsem jediní na okrese Blansko, kdo tyto létající disky pro psy má skladem a hned v několika variantách a také Vám k domu samozřejmě podáme, v případě zájmu, základní informace. Disky pro psy se vybírají nejen podle barvy, ale hlavně podle velikosti a gramáže. Pro malé psy volíme disky o průměru 185 mm a pro větší psy pak 215 mm , 230 mm. 
Jak začít učit psa chytat frisbee? Jak pejska donutit, aby Vám frisbee nosil zpět? Jak udělat trénink a celé další házení disků bezpečné z hlediska zdraví a to hlavně co se týká pohybového aparátu psa?
Doporučujeme si pro začátek koupit disky zvané odolňáky, důvody jsou dva, vydrží déle a hlavně si s ním můžete s Vaším pejskem hrát hru na přetahovanou a naučit ho tak, aby se k Vám po každém hodu vrátil, protože u Vás se bude o ulovenou kořist (frisbee) tahat a vy mu je pak po krátké hře hodíte opět - tak naučíte Vašeho pejska nosit disk zpět a naučíte si jej povel pust. Pro případ, že Váš pejsek nechce ulovený disk pouštět, je dobré si pořídit ten samý ještě jeden a když pak ukážete pejskovi, že máte něco na výměnu, co mu opět hodíte, ten ulovený rád pustí a bude se zajímat o ten, který máte v ruce připravený na hození. Nezapomínejte, že jde o hru a musí to být zábava jak pro Vás tak Vašeho pejska. 
Co se týká ohledu na zdraví Vašeho mazlíčka, je pravidlem, že před hodem Vás pes musí objehnout a to z důvodu, aby neudělat prudkou otočku a neporanil si páteř, tím, že Vás pejsek obíhá se narovná a ve fází, kdy jej máte u nohy narovnaného teprve házíte frisbee a pes jej utíká chytnou. Směr je dám postavením těla a rychlost si každý   majitel psa musí určit dle fyzických zdatností psa. Výška musí být natolik dobrá, aby pes při se pes při skocích nestavěl kolmo, ale pěkně letěl na dlouho a tím je pak dán i správný dopad na packy. Vždy je dobré věnovat hodně času technice házení bez psa, aby potom Vaše hody byly bezpečné a přesně. Platí pravidlo, že 80% trénování je bez psa a 20% se psem.
Typy hodů jsou různé: roller, BACKHAND „bekend“, Ffloater „floutr“, ...