Cestování se psem, kočkou v autě

Bezpečné cestování se psem či kočkou autem v případě, že nemáme přepravní box, cestovní klec, přepravku,.... spočívá v zajištění psa v autě a k tomu Vám pomůže postroj a k tomu určenému bezpečnostní upínání. Postroj můžete mít vlastní a pak jen využít bezpečnostní pás do auta, který se dodává v různých šířkách, kterou zvolíte podle váhy psa, a i s různým zakončením, které musí pasovat do protikusu autopásu (výběr si raději zkontrolujte přímo ve Vašem voze - vyobrazení na obrázku odpovídá skutečnosti).

Postroj přímo určený na cestování v autě je sada a to postroje s pásem na připnutí do auta. Postroj je podšitý v části hrudníku, což činí tento postroj pohodlným pro psa či kočku. Část kolem krku a kolem hrudníku je nastavitelná, zapínání je systémem rychloupínání, což je praktické pro majitele i psa. Při nastavování kolem krku a hrudníku dbejte na to, aby se postroj zbytečně na zvířecím miláčkovi neotáčel, bylo by to pro něj nepohodlné. K tomuto postroji dodáváme i praktické vodítko ( není součástí sady). S tímto vodítkem můžete vlastně postroj využít i jako klasický postroj na vodění a nejen do auta. Připnete vodítko tvaru oka a se psem se můžete jít vyvenčit, protáhnout zatuhlé nohy a klouby, nadýchat se čerstvého vzduchu.

Toto vodítko k postoji využijí majitelé velkých psů ( na malá plemena by bylo vodítko krátké - majitel by se musel příliš ohýbat a karabina na tomto vodítku je příliš těžká na malé psy). Postroje vhodné pro cestování jsou buď takové, které mají zapínání na kohoutku nebo koncí přibližně v polovině páteře. Postroje určené pro mushing, tudíž dlouhé až ke koření ocasu nejsou vhodné k připoutávání psa v autě. Vždy dbejte na to, aby se pes v postroji cítil pohodlně a doporučujeme aby byl na něj zvyklý než v něm poprvé psa připoutáte v autě. Přejeme příjemné cestování s autopostroji a autopásy od německé firmy Trixie.

Postroje do auta můžete také zakoupit u nás ZDE