Botičky pro psy na zimu

Jakou velikost zvolit? Jakého výrobce? Jaké provedení? Tak na tyto otázky se Vám pokusím odpovědět. Mít doma ve výbavě botičky pro svého psa považuji za samozřejmost. Proč? Určitě ne z toho důvodu proč máte boty vy. Boty pro psa považuji za nutnou výbavu ze zdravotních důvodů. Asi každý pejskař se setká s tím, že ti jeho pejsek poraní nohu ať už se bude jednat o rozřízlou pedušku, nalomený, zlomený nebo vyvrácený drápek, ... a v těchto situacích oceníte, že máte doma právě botičku pro psa. Když je zranění povrchové a nevyžaduje návštěvu veterináře, stačí jen packu očistit, osušit, ošetřit a nazout botičku. V případě, že by měla botička na noze zůstávat déle, je dobré mezi prsty dát vatičku, aby nedocházelo k otlakům. Botička Vám zajistí, že bude noha v suchu a čistá po dobu hojení a také se pes nedostane si packu olizovat nebo ničit obvaz. Ještě bych doporučila psa zvykat na botičky již před tím, než je potřeba boty nasadit ze zdravotních důvodů, často se totiž stává, že pes botičky řeší, klepe nožkama, nechce se rozejít a to v případě, že bude noha již poraněná je pozdě řešit.
Botičky také určitě využijí majitelé psů, kteří v zimním období musí venčit své pejsky v místech, kde se provádí ošetřování chodníků solí, která na psí tlapky není vůbec dobrá. V těchto situacích doporučuji povznést se nad úšklebky okolí, protože chtě nechtě každý obutý pes vypadá tak trošku směšně.
A to se dostáváme k tomu jaké provedení bot zvolit. V případě, že budete se psem chodit ven na procházky, doporučuji botičky s pevnou podrážkou, jsou totiž pevnější a vydrží déle než neoprenové nebo látkové. Látkové a neoprenové, díky své měkkosti jsou vhodné na bolavé nožky. 
Díky botám nebo i ponožkám můžete vyřešit i problém pro s bolavými klouby starších psů, psů po operaci. Jak je tato rada myšlena? Když pes nemusí bojovat s kluzkou podlahou (od toho má boty nebo ponožky) bude lépe chodit a zatěžovat klouby jak má.
A jak vybrat tu správnou velikost botiček? Vybírejte z nabídek, kde mají u velikostí uvedená i plemena psů, někdy jde jen o přibližnou informaci, ale to už musíte vědět zase vy, jako majitelé, jestli Vás pes odpovídá standardu nebo zda je drobnější čí naopak větší, no a když si můžete botičky vyzkoušet, tak to je vůbec nejlepší. Ponožky jsou v tomto případě více přizpůsobivé pro psa, vždy jsou ze spodní strany opatřeny protiskluzovým povrchem, aby byla chůze pro Vašeho pejska bezpečná a pohodlná.
U nás máme ponožky a botičky v nabídce od firmy Trixie, Manmat, snad si vyberete a když budete něco potřebovat změřit, neváhejte a zavolejte nám.