Jak správně vybrat obleček pro psa?

pes v oblečku

Přišlo zimní období a v žádném případě není od věci se zamyslet na tím, zda byste Vašemu pejskovi neměli pořídit obleček. Máme pro Vás pár rad a tipů, takový všeobecný návod, jak neudělat chybu při výběru oblečku. Máme na trhu velkou škálu oblečků pro čtyřnohé kamarády, ale je nutné za podívat i na praktickou stránku věci.
Majitelé malých a středních plemen by měli mít obleček pro psa v jeho výbavě a to jak pláštěnku tak nějaký teplý obleček. Určitě jsou vhodnější oblečky bez nohaviček a to z důvodu bezpečného oblékání psa. Každá nesprávná, neopatrná manipulace u oblékání může mít za následek poranění pohybového aparátu, je tedy nutné být opatrní, když se rozhodneme pro oblečky s převlékáním přes hlavu a navlékáním do nohaviček.
U psů velkých plemen musíme určitě brát v úvahu, věk psa, zdravotní stav a a zda je pes v pohybu, či jej budete mít někde odloženého.
Ze zdravotního hlediska  je lepší koupit oblečky z nepromokavých materiálů, musíte si jako majitel představit sám sebe, jak by Vám bylo chladno, kdyby jste byl ve vlhkém nebo snad mokrém oblečení, určitě nic dobrého pro Váš pohybový aparát a přesně tak se cítí Vás pes. Můžou nastat problémy nejen s pohybovým aparátem, ale také kožní nebo urologické.
Správně vybraný obleček by měl být tedy nepromokavý, měl by zakrývat klouby psa a to jak na předních nohách tak zadních, dovolím si klást důraz hlavně na kyčelní klouby. Dále dbejte na to, aby obleček chránil celou páteř od krční páteře po kořen ocasu.
Obleček volíme dostatečně velký, aby neomezoval psa v pohybu a vykonávání potřeb.
Oblečky je dobré si přímo v prodejnách vyzkoušet a nechat si poradit od odborníků.

Oblečky na zimu ke koupi naleznete zde!