Pamlsky pro psy

Takzvané pamlskování u psů začíná již v útlém věku, tedy u štěněte. Pamlsky pro štěňata volíme opatrně s ohledem na zdravý vývoj štěňátka. Co tím máme na mysli? Hlavně to, že štěně nepřekrmujeme sladkými pamlsky ve formě piškotů, ale volíme také jiné podstatně zdravější pamlsky s vysokým podílem masa, tedy zdravé pamlsky. I u dospělých psů je potřeba dbát ne na kvantitu, ale kvalitu pamlsků a dbát i na přístup k vodě, když budete u výcviku více používat suché pamlsky ať už piškoty nebo keksy, je nutné myslet na to, že po takových pamlscích bude pes více žíznivý než u po masových pamlsků.

U suchých pamlsků také musíte počítat s tím, že pejsek je déle kouše a je nutné u výcviku nepospíchat a nechat psa v klidu pamlsek pokousat, tak aby mu nezaskočilo, tak jak se často stává a pes se zakucká. Je tedy vhodné volit na výcvik pamlsky k tomu přímo určené, kde již výrobce počítá se všemi potřebami psa. Tyto training pamlsky jsou v několika velikostech, podle velikosti psa.

Dalším druhem pamlsků jsou ty, které mají takzvaně pejskovi chvíli vydržet. Je spousta majitelů psů, kteří chtějí vhodným pamlskem svého pejska na chvíli zabavit. Tady je nejlepší volit z přírodních pamlsků vyráběných bez konzervantů a to jsou například hovězí placičky, vepřové nožky, pštrosí nohy, vepřové uši, vepřové ocásky, sušené plíce, střívka, záušky .... Při konzumaci těchto pamlsků si pes masíruje dásně, otírá zubní plak ze zubů a dochází k odstraňování zubního kamene a mimo to všechno, tyto pamlsky pejskům velice chutnají. Určitě také musíme zmínit dentální pamlsky, které pečují o ústní dutinu Vašeho psa. Tyto pamlsky Vám doporučí každý veterinář, protože ví, že prevence je lepší než muset potom jít s Vaším pejskem na zákrok na čištění zubního kamene nebo trhání zubů v důsledků špatné zubní hygieny. A ti, kteří rádi kuchtí si můžou vyrobit pamlsky dle dostupných receptů na psí pamlsky. Tak ať Vašemu pejskovi chutná !!!!!

Pokud by jste si chtěli nějaký pamlsek vašemu pejskovi zakoupit, stačí kliknout a vybrat si.